Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Maty grzejne

Maty grzejne to inaczej elektryczne maty do ogrzewania podłogowego, które instaluje się bezpośrednio na posadzce. Zbudowane są z siatek i przewodów, które umieszcza się na cienkiej warstwie kleju pod powierzchnią podłogi. Maty grzejne mogą być stosowane zarówno do samodzielnej pracy, jak i do wspomagania ogrzewania głównego zainstalowanego w budynku. Dostarczamy uniwersalne maty DEVI gwarantujące niskie zużycie energii przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniego komfortu cieplnego mieszkańcom. Produkty mogą być instalowane we wszystkich rodzajach pomieszczeń oraz pod wieloma rodzajami podłóg, a intuicyjne i łatwe w obsłudze termostaty ogrzewania podłogowego zapewniają wygodną regulację temperatury.

Zalety elektrycznych mat grzewczych

Elektryczne maty grzewcze zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa systemom ogrzewania podłogowego. Ciepło rozprowadzane jest równomiernie we wszystkich pomieszczeniach, co zapewnia komfort mieszkańcom. Posiadanie tego typu ogrzewania wpływa także na zmniejszenie się ilości kurzu i roztoczy, co z pewnością docenią alergicy. Ponadto ogrzewanie umieszczone pod podłogą nie zagraca mieszkania, czy domu, co szczególnie sprawdzi się w przypadku mniejszych pomieszczeń. To rozwiązanie wpływa również na wygląd całego wnętrza i zwiększa poziom estetyczny. Ogromną zaletą mat grzewczych jest także łatwość ich montażu. Gwarantujemy najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą elektrycznych mat grzewczych dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Ile kosztują podłogowe maty grzewcze?

Koszty związane z podłogowymi matami grzewczymi można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy to oczywiście cena samej technologi, natomiast drugi wiąże się z montażem i instalacją. Aby mieć pełen ogląd wydatków związanych z korzystaniem z podłogowych mat grzewczych, należy również uwzględnić koszty eksploatacyjne. Szacuje się, że metr kwadratowy maty jednostronnie zasilanej może kosztować 250 do 450 złotych, podczas gdy mata dwustronna to koszt rzędu 150 do 300 PLN. Koszt montażu wspomnianych rozwiązań to natomiast 30 do 40 procent wartości samej maty. W ramach prac instalacyjnych trzeba bowiem doprowadzić energię elektryczną do puszki montażowej na ścianie, podłączyć termostat do maty, następnie podłączyć termostat do czujnika zlokalizowanego przy podłodze, a ponad wszystko ułożyć samą matę. Ostatnich kosztów można uniknąć, samodzielnie zajmując się montażem. Należy jednak pamiętać, że zlecenie owych działań profesjonaliście pozwala jednocześnie na to, by zabieg objęty był świadczeniem gwarancyjnym. Jeśli więc zdecydują się Państwo na samodzielny montaż, może się to wiązać z utratą gwarancji.

DEVIheat 150S 1500W 230V 0.5x20m DEVIheat 150S 1500W 230V 0.5x20m
Producent: DEVI/Danfoss
Cena:

1 254,99 zł

Cena netto: 1 020,32 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl