Czy warto zainwestować w ochronę przeciwoblodzeniową posesji?

Czy warto zainwestować w ochronę przeciwoblodzeniową posesji?

Śnieg i lód zalegające na podjeździe czy schodach zewnętrznych do domu może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Regularne usuwanie białego puchu czy zlodowaciałej powierzchni wymagają sporego wysiłku i czasu. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest instalacja przeciwoblodzeniowa na posesji. Na czym polega tego typu ochrona? W jaki sposób wykonać taką instalację? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego wpisu.

Korzyści z zastosowania systemów przeciwoblodzeniowych

Systemy przeciwoblodzeniowe znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Wykorzystywane są nie tylko w różnych gałęziach przemysłu, ale również na prywatnych posesjach. Podnoszą bezpieczeństwo na terenach otaczających dom, głównie na podjazdach czy schodach zewnętrznych. Na takie rozwiązanie można zdecydować się również w przypadku ścieżek, chodników, parkingów, czy nawet dróg dojazdowych.

Systemy przeciwoblodzeniowe działają na podobnej zasadzie co ogrzewanie podłogowe wewnątrz domów. Do stworzenia takiej instalacji wykorzystuje się kable lub maty grzewcze układane pod powierzchnią. System działa wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, a więc głównie zimą, gdy pojawiają się opady śniegu, niska temperatura i wysoka wilgotność. Tego typu rozwiązanie może być wdrożone zarówno na etapie budowy domu, jak i podczas jego użytkowania.

Korzyści z zastosowania ochrony przeciwoblodzeniowej są zauważalne od razu po zakończeniu prac przy instalacji. Kluczowe znaczenie ma oczywiście bezpieczeństwo. Podnosi się też poziom komfortu użytkowania przydomowych terenów. Na powierzchni nie gromadzi się śnieg, nie ma też ryzyka pojawiania się groźnego lodu na schodach czy podjeździe. Nawet jeśli zima jest bezśnieżna, tak naprawdę posiadacze systemów przeciwoblodzeniowych nic nie tracą, ponieważ w takich sytuacjach nie ponoszą żadnych kosztów eksploatacyjnych.

W jaki sposób wykonać system przeciwoblodzeniowy na posesji?

Do wykonania systemu ochrony przeciwoblodzeniowej można wykorzystać maty lub kable grzewcze. Kable to alternatywa dla mat, gdyż w wielu przypadkach okazują się lepszym rozwiązaniem. Z powodzeniem można je wykorzystać wszędzie tam, gdzie powierzchnia cechuje się skomplikowanym kształtem. Są wykorzystywane zarówno w instalacjach przemysłowych, jak i obiektach mieszkalnych.

Zapewniane przez naszą firmę kable grzewcze wyróżniają się wysoką jakością, niezawodnym działaniem, łatwym montażem i długą żywotnością. W naszej ofercie znaleźć można zarówno kable jednostronne przeznaczone do gruntowych systemów przeciwoblodzeniowych, jak i kable do zabezpieczania rur oraz kable do ogrzewania podłogowego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl