Koszty utrzymania podłogowej maty grzewczej

Koszty utrzymania podłogowej maty grzewczej

Nowoczesne maty grzewcze to obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań w ogrzewaniu domów. Są nie tylko bardzo wydajne, ale również praktyczne, ponieważ nie zajmują cennego miejsca. Wiele osób zastanawia się jednak, ile kosztuje ich eksploatacja.

Maty grzewcze są zasilane prądem elektrycznym. Montuje się je bezpośrednio pod podłogą, dzięki czemu są niewidoczne i nie zabierają przestrzeni. Maty mogą stanowić główne źródło ogrzewania w domu lub zapewniać komfort cieplny w wybranych pomieszczeniach. Koszty utrzymania mat grzewczych zależą od wielu czynników takich jak:

  • izolacja termiczna budynku,
  • powierzchnia, na jakiej montuje się maty,
  • oczekiwana temperatura w pomieszczeniach,
  • moc maty,
  • aktualne koszty energii elektrycznej.

Standardowo elektryczne maty grzewcze, które proponuje nasza firma, generują miesięczne koszty poniżej 100 złotych. W porównaniu do tradycyjnego ogrzewania kotłem, a dodatkowo – praktycznie bezobsługową eksploatacją, okazuje się to bardzo korzystne rozwiązanie dla domu.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie podłogowe matami grzewczymi?

Ogrzewanie matami podłogowymi niesie za sobą wiele zalet. Należą do nich przede wszystkim oszczędności finansowe, ale również względy praktyczne. Maty grzewcze montuje się pod powierzchnią podłogi, w przeciwieństwie do tradycyjnych grzejników ściennych. Dzięki temu mieszkańcy nie mają problemu z aranżacją wnętrz, co okazuje się bardzo pomocne w niewielkich budynkach.

Wiele osób martwi się, że ogrzewanie podłogowe może być mało wydajne. Faktem jest jednak, że takie rozwiązanie skutecznie ogrzewa cały dom, a użytkownicy mogą ustawić odpowiednią temperaturę dla każdego pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest więc łatwe sterowanie ogrzewaniem. Również montaż mat przebiega bardzo szybko i sprawnie. Elektryczne maty grzewcze są również ekologiczne. Ich eksploatacja nie powoduje wydzielania szkodliwych spalin do otoczenia, tak jak w przypadku ogrzewania drewnem lub węglem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl